X Jubileuszowa Konferencja Hipiatryczna PTH - I Kongres Praktyki Weterynaryjnej VetForum, 9.04.2011 Łódź

Szanowni Państwo,

 

Mam niebywała przyjemność zaprosić Państwa do uczestnictwa w sesji "Choroby Koni" I Kongresu Praktyki Weterynaryjnej, która jednocześnie będzie X Jubileuszowa Konferencja Polskiego Towarzystwa Hipiatrycznego. Szeroko pojętym tematem przewodnim tego spotkania będzie ortopedia. Pragnę poinformować Państwa, ze udało sie nam zaprosić do uczestnictwa w nim najwybitniejszych światowych specjalistów z tej dziedziny.

 

Pani Profesor Sue Dyson z Wielkiej Brytanii jest kierownikiem Centrum Ortopedii Klinicznej Animal Health Trust w Newmarket. Zajmuje sie rozwojem nowoczesnych metod diagnostycznych w ortopedii i ich szerokim wykorzystaniem w praktyce klinicznej. Jest autorem kliku podręczników naukowych z ortopedii koni oraz olbrzymiej ilości publikacji. Sama jest czynnym jeźdźcem startującym w skokach przez przeszkody i WKKW. Pan

 

Profesor Wayne C. Mcllwraith jest Dyrektorem Naukowego Centrum Ortopedii Koni przy Uniwersytecie Weterynaryjnym w Fort Collins w Colorado (USA). Jego zainteresowania skupiają sie głównie wokół nowoczesnych metod rozpoznawania i leczenia chorób stawów u koni. W kierowanym przez Prof. Mcl/wraitha osrodku prowadzi sie miedzy innymi badania nad możliwościami zastosowania komórek macierzystych i terapii genowej w leczeniu zmian zapalnych i zwyrodnieniowych stawów. Jest on także światowej sławy autorytetem z zakresu artroskopii, rocznie przeprowadza tysiące operacji z zastosowaniem tej metody.

 

Trzecim wykładowca będzie Pan Profesor Dean A. Hendrickson, Kierownik Kliniki Chorób Koni przy Uniwersytecie Weterynaryjnym w Fort Collins w Colorado (USA). Specjalizuje sie on w zastosowaniu małoinwazyjnych technik operacyjnych w chirurgii i ortopedii u kon; Od wielu lat zajmuje sie tenoskopia, bursoskopia, artroskopia i laparoskopia. Jest bardzo  znanym autorytetem w tych dziedzinach prowadzącym szkolenia na całym świecie.

 

 

 Drugiego dnia Kongresu wykładowcy ci będą prowadzili warsztaty z podstaw artroskopii oraz znieczuleń diagnostycznych nerwów i jam maziowych u koni. Zajęcia odbędą sie na materiale martwym. Mam nadzieje, ze program naukowy jak i praktyczny naszej sesji ze względu na różnorodność tematyczna będzie w stanie zadowolić każdego z uczestników Kongresu.

 

Do zobaczenia w kwietniu 2011 roku.

 

Moderator sesji II: Choroby Koni

dr Andrzej Bereznowski

 

więcej informacji na http://vetforum.com.pl